Inleiding
Inleiding
OECUMENE.
De samenwerking met de andere kerken van Bennebroek en Vogelenzang wordt als belangrijk ervaren. Wij zoeken de samenwerking met de Hervormde Kerk, de St Jozefparochie en in Vogelenzang met Onze Lieve Vrouwe Tenhemelopneming.
De pastores ontmoeten elkaar regelmatig in het zg. Pastoresconvent .
Jaarlijks vindt in september de Oecumenische Vredesviering plaats. In januari is er rond de Week van de Eenheid een oecumenische activiteit.
Oecumenische gesprekskring:
In deze kring proberen we de band tussen Protestanten en Katholiek te versterken. We zoeken naar datgene wat ons verbindt en bespreken de verschillen tussen beide tradities. De gesprekken worden als een verrijking ervaren en dragen bij aan de verdieping van het eigen geloof.
De kring is voortgekomen uit de jaarlijkse `Tentviering` . In het kader van de feestweek werd in de tent op de Geitenwei een grote manifestatie gehouden. Aan deze bijeenkomst werd deelgenomen door alle voorgangers uit de verschillende kerken. Door het ontbreken van de tent is nu gekozen voor een oecumenische viering op de tweede zondag van juni in een van de kerkgebouwen.
Wanneer de Oecumenische gesprekskring weer van start zal gaan is op dit moment ( mei 2021) nog onduidelijk. Zowel in de Hervormde kerk als in de Protestantse gemeente Het Trefpunt is er een vacature voor een predikant.
Contact: mw Erna van Dis ( 023 5845388 )
|