donderdag 9 december 2021
Deze avond gaat niet door ivm corona. Bezinning en verdieping: Messiah & Matthäus, een passend duo…
Datum: donderdag 9 december 2021
Tijdstip: 20.00u
Locatie: het Trefpunt
I.v.m de coronamaatregelen is deze muzikale avond olv. Marcel den Dulk gecanceld. We zoeken naar een nieuwe
mogelijkheid in de Paastijd.
Messiah & Matthäus, een passend duo…
Een muzikale geniet-avond rondom de Messiah en de Matthäus Passion, de meest beroemde werken van Händel en Bach, die elk jaar opnieuw vele duizenden dankbare luisteraars trekt.
Bij de Messiah denken de meeste mensen aan Kerst en bij de Matthäus Passion aan de Lijdenstijd. Maar in werkelijkheid heeft de Messiah meer met de Lijdenstijd te maken dan de meeste mensen denken. Wat is er zo bijzonder aan deze beide meesterwerken en wat drijft zowel Händel als Bach om de Bijbelse boodschap deze muzikale vleugels mee te willen geven. Hoe stonden zij tegenover het verhaal, getuige de manier waarop zij deze verhalen in muziek uitdrukten?
Deze avond wordt een boeiende ontdekkingstocht, waarin Marcel den Dulk u meeneemt in de schatkamers van Bach en Händel en het samen genieten van deze weergaloze muziek centraal staat.
Orgelspel en inleiding: Marcel den Dulk
Datum: Donderdag 9 december
Plaats: Het Trefpunt, 20:00 uur
Contactpersoon: Jolien Nak
|